tel: + 48 22 401 25 33    e-mail: sprzedaz@cormedia.pl

Aktualności

mar 03

Content video prezentujący firmę

Stworzenie wartościowego contentu video, który będzie chętnie konsumowany przez widza, a jednocześnie za jego pośrednictwem zrealizujemy założone cele, to nie lada wyzwanie.

Tym bardziej, jeśli mówimy o video dedykowanym grupie B2B.
Jak w atrakcyjny sposób zaprezentować firmę oraz ofertę potencjalnym partnerom biznesowym w kraju i za granicą, nie inwestując w taki content „worka pieniędzy”?

Video na różne rynki

  • Wiadomo że wyprodukowanie filmów dla każdego rynku z osobna wygeneruje duże koszty. Szczególnie jeśli działamy na kilku, kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu rynkach zagranicznych.
  • Nagranie materiału tylko w rodzimym języku i przetłumaczenie go na pozostałe rynki, czy to w formie wyświetlonych napisów, czy głosu lektora, który zastąpi oryginalny głos aktora/ prezentera, zawsze wypada dość słabo.
  • Widz od razu orientuje się, że ma do czynienia z adaptacją materiału przygotowanego na potrzeby innego rynku. Już na wstępie towarzyszy mu poczucie, że nie jest to content stworzony z myślą o nim. A przecież każdy chce czuć się wyjątkowo.
  • Chodzi o to, aby odbiorcy materiałów video czuli, że produkcje powstały specjalnie z myślą o nich, że firma chce komunikować się właśnie z nimi i to im dedykuje filmy.

Realizacja Cormedia dla firmy DAKO

Przed wyzwaniem stworzenia filmów na różne rynki, nasz zespół stanął w ramach współpracy z firmą DAKO – producentem wysokiej jakości stolarki otworowej, działającej na wielu rynkach. Czy sprostaliśmy? Oceńcie Państwo sami.

Firma Dako stawia na komunikację z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Celem cyklu video jest zaprezentowanie firmy jako solidnego partnera biznesowego oraz zaznaczenie wszelkich atutów potencjalnej współpracy.

Cykl 10 filmów B2B

Opracowaliśmy koncepcję cyklu 10 filmów, z których każdy miał poruszać inny wątek współpracy B2B z firmą DAKO.

Na filmach pojawia się aktor, pełniący rolę przewodnika po firmie (towarzyszy widzowi, prezentuje firmę), lecz zamiast jego głosu słyszymy z offu głos lektora.

Daje to możliwość zaadaptowania cyklu na dowolną liczbę rynków zagranicznych, bez straty jego jakości i wiarygodności. Do gotowego materiału dogrywamy lektora w wybranym języku.

Odbiorca, niezależnie od kraju, w którym się znajduje, ma odczucie, że content, z którym się zetknął jest dedykowany jemu i powstał z myślą o tym właśnie rynku.
Ogromnym atutem takiego rozwiązania jest to, że przy relatywnie niedużych nakładach budżetowych, klient dostaje wartościowy, nowoczesny content video, dostosowany do dowolnej ilości rynków, na których ma być eksploatowany.

Autor: Urszula Gregiel
Dyrektor Działu Sprzedaży Bezpośredniej Cormedia

Zobacz także

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *