tel: + 48 510 089 880    e-mail: sprzedaz@cormedia.pl

Aktualności

lut 18

Jak sprawnie przygotować plan zdjęciowy w studio?

Kluczowe kroki do sprawnego nagrania video edukacyjnego

Nagranie video o charakterze edukacyjnym wymaga starannego przygotowania, aby zapewnić płynny przebieg i profesjonalny efekt końcowy. Najlepiej zaplanować je w kilku kluczowy krokach, które należy uwzględnić przy przygotowywaniu planu zdjęciowego w studio dla klienta z branży budowlanej.

Określenie celów i zawartości video

Przed rozpoczęciem planowania zdjęć, ważne jest jasne określenie celów nagrania oraz zawartości, która ma zostać przekazana. Warto sporządzić scenariusz, który będzie stanowił podstawę do dalszych działań. W tworzenie takiego scenariusza należy włączyć klienta. Ważne, aby uwzględniał on wszystkie dane, zagadnienia i tematy na których mu zależy.

Wybór i przygotowanie studia

Wybór odpowiedniego studia jest kluczowy dla jakości nagrania. Należy się upewnić, że studio jest odpowiedniej wielkości i właściwie wyposażone. Konieczne jest wcześniejsze zaplanowanie i zaprojektowanie scenografii. Pod nią dobieramy sprzęt do nagrań video, oświetlenie oraz sposób rejestracji dźwięku. Studio musi być przygotowane zgodnie z wymaganiami projektu, np. ustawienie odpowiednich dekoracji czy rekwizytów.

Harmonogram nagrań

Przygotowanie szczegółowego harmonogramu nagrań pozwoli na efektywne zarządzanie czasem i uniknięcie niepotrzebnych opóźnień. Należy również uwzględnić czas na przygotowanie scen, ustawienie sprzętu, przerwy oraz ewentualne poprawki.

Przygotowanie eksperta

Ekspert z branży budowlanej, który będzie występował w materiale video, powinien być dobrze przygotowany. Z wyprzedzeniem musi dysponować wszystkimi opisami zagadnień, które uwzględnia scenariusz nagrań. Świetnie w takich projektach sprawdzają się skrypty z posegregowanymi treściami, dotyczącymi poszczególnych tematów i scen w nagraniu z ekspertem. Warto także przeprowadzić próbne nagranie, aby ekspert czuł się komfortowo przed kamerą.

Oświetlenie i dźwięk

Odpowiednie oświetlenie i dźwięk są kluczowe dla jakości nagrania. należy się upewnić, że studio jest dobrze oświetlone, a mikrofony są prawidłowo ustawione. Warto również przeprowadzić testy dźwięku, aby uniknąć ewentualnych zakłóceń.

Nagranie i edycja

Podczas nagrania w studio musimy zadbać o płynność i jakość ujęć.

Po zakończeniu nagrań przejdziemy do kolejnego etapu, czyli edycji materiału, dodając ewentualne grafiki, napisy czy efekty specjalne. Postprodukcjq stanowi bardzo ważną część produkcji contentu edukacyjnego. Na tym etapie możemy dodać elementy, które uzupełnią, uatrakcyjnią całość i podniosą wartość merytoryczną nagrania. Również na tym etapie należy się upewnić, że finalny efekt odpowiada założonym celom i jest zgodny z oczekiwaniami klienta.

Feedback i poprawki

Przed udostępnieniem nagrania klientowi, warto uzyskać feedback od kilku osób, które nie brały udziału w produkcji. Dzięki temu można wychwycić ewentualne błędy i wprowadzić niezbędne poprawki.

Przygotowanie planu zdjęciowego w studio dla nagrania video edukacyjnego – wymaga starannego planowania i dbałości o każdy szczegół. Przestrzeganie powyższych kroków pozwoli na sprawne przeprowadzenie nagrania i osiągnięcie profesjonalnego efektu końcowego. W Cormedia mamy bardzo bogate doświadczenie w realizacji tego typu nagrań. Większość realizujemy w naszym studio, które jest wyposażone w cykloramę. Dysponując własnym studiem mamy o wiele więcej czasu na montaż scenografii i przygotowanie sprzętu, który zostanie wykorzystany podczas nagrań z ekspertem. Zdarzało nam się budować w nim ściany i montować stolarkę okienną. Dzięki temu materiał jest dużo bardziej atrakcyjny i zrozumiały. Nagranie w studio zapewnia wysoką jakość, którą nie zawsze udaje się osiągnąć podczas nagrań np. na terenie budowy.

Poniżej przykłady materiałów edukacyjnych z udziałem eksperta, które zostały nagrane w studio:

Czym różni się rekuperacja od wentylacji grawitacyjnej?

BHP – kondycja pracowników a bezpieczeństwo pracy?

Czy ocieplając dom wełną mineralną można skorzystać z dotacji?

Jakie bloczki z betonu komórkowego stosować na ściany zewnętrzne?

Jak uniknąć docięć przy wznoszeniu przegród murowych z silikatów?

Agnieszka Klepacka – Dyrektor Handlowy w Cormedia

Zobacz także

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *