tel: + 48 22 401 25 33    e-mail: sprzedaz@cormedia.pl

Aktualności

lut 23

Jak zaplanować skuteczną kampanię opartą o content video w branży budowlanej?

Content video z roku na rok zyskuje na znaczeniu w komunikacji internetowej. Coraz więcej firm z branży budowlanej uświadamia sobie, że zapotrzebowanie na tego typu treści w grupach docelowych jest ogromne.

Jak zatem podejść do tematu aby osiągnąć sukces i aby zainwestowany w produkcję contentu video budżet przyniósł oczekiwane efekty?
Z pewnością trzeba się do tego dobrze przygotować.

 • Po pierwsze należy dobrze przemyśleć, co chcemy osiągnąć.
 • Po drugie zastanowić się, co chcemy komunikować, na co kładziemy nacisk.
 • Po trzecie wiedzieć, kto jest adresatem naszych filmów.
 • Po czwarte opracować atrakcyjny format video oraz pamiętać, aby produkcje nie były zbyt długie. Uniwersalne video odpowiednie do promocji powinno mieć od 15 do 60 sekund.
  Zbyt długim filmem ryzykujemy, że nie zostanie on obejrzany do końca. W zbyt krótkim z kolei nie zawsze będziemy w stanie przekazać odpowiednią ilość informacji, które są istotne.
  Trzeba tutaj wspomnieć o formatach video w reklamie Google, ponieważ mają one duże znaczenie w prowadzonych działaniach promocyjnych. Reklama video niemożliwa do pominięcia wyświetlana przed, po lub w trakcie innego filmu, może trwać maksymalnie 15-20 sekund. W przypadku reklam In-Stream z możliwością pominięcia nie ma takiego limitu czasowego, ale płatność za odtworzenie następuje po upływie 30 sekund lub po odtworzeniu całej reklamy, jeśli jest ona krótsza.
  Warto tworzyć treści odpowiadające zapotrzebowaniu ze strony użytkowników, ponieważ wówczas mamy szanse na naturalne pozycjonowanie się naszych produkcji.
  Z korzyścią dla nas będzie także wybór uniwersalnych tematów, które długo będą aktualne. Dzięki temu inwestując w treści video, będziemy mogli z nich korzystać przez lata.

Gotowy content i co dalej?

Mamy już gotowy wartościowy content video, ale to dopiero początek. Kolejnym, niezbędnym krokiem jest właściwe zaplanowanie działań, dzięki którym dotrzemy z naszymi filmami do użytkowników dla których je stworzyliśmy.
Na początek należy zadbać o kanał firmowy w YouTube.
Istnieje wiele czynników niekoniecznie bezpośrednio związanych z reklamą, które mają wpływ na to jak dobierany jest nasz kanał. Na pewno w przypadku reklamy produkcje video muszą być dobrej jakości, nienaganne od strony merytorycznej i estetycznej. Filmy w naszym kanale nie powinny naruszać praw autorskich, lub wykorzystywać niezgodnie z prawem czyjejś własności intelektualnej. Przekaz powinien być jasny, czytelny, zgodny z tematyką, produktem, czyli informacje zawarte w materiale powinny być związane z tym, co chcemy reklamować. Oczywiście treści szokujące, etycznie czy moralnie kontrowersyjne są niedozwolone.
Z punktu widzenia samego kanału należy najzwyczajniej starać się go rozwijać, tj. publikować regularnie content, dobrze go opisywać, starać się aktualizować treści jeśli ulegają przedawnieniu.
Dobre opisy, wykorzystanie potencjału jaki daje YouTube w ramach publikowania video, a przede wszystkim niebanalna tematyka i nisza, są szansą lub nawet gwarancją tego, że pozyskamy sporo odbiorców w sposób organiczny.

Jakie kanały najlepiej wykorzystać w promocji video dla branży budowlanej?

Tutaj nie ma jednej recepty, natomiast warto wykorzystywać wszystkie kanały. Im więcej obszarów zagospodarujemy tym większa szansa dotarcia i pozyskania nowych odbiorców. Warto wspomnieć tutaj o YouTube, Facebooku, oraz TikToku jako narzędziu dedykowanemu pod content video, które stanowi duża szansę dla marek na interakcję z młodym, nowym odbiorcą, który etap konsumpcji ma jeszcze przed sobą.

Jak długo powinna być prowadzona taka kampania, abyśmy odczuli jej wymierne efekty?

Jeśli jest tylko taka możliwość, działania należy prowadzić w sposób zrównoważony i ciągły, z uwzględnieniem trendów lub epizodów/zdarzeń, których nie da się przewidzieć zwykłym harmonogramem działań (np. pandemia i izolacja społeczna).

Podsumowując, twórzmy video rozważnie, promujmy odważnie

Urszula Gregiel – Dyrektor działu Sprzedaży Bezpośredniej Cormedia

Zobacz także

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *