tel: + 48 22 401 25 33    e-mail: sprzedaz@cormedia.pl

Aktualności

Sie 09

Jakość strony www a content

Oczywistym jest, że strony www powinny posiadać atrakcyjne treści wysokiej jakości. Takie, które są regularnie aktualizowane i optymalizowane. Dobra strona wymaga ciągłej modernizacji i dbania o wartościowy content.

Tzw. content docelowy odgrywa bardzo ważną, o ile nie najważniejszą rolę w pozyskiwaniu zaangażowania użytkowników. Przyciąga ich uwagę, zachęca do konsumpcji pozostałych treści oraz do ponownego odwiedzania witryny.
Znacznie mniej oczywiste jest to, że tworzenie contentu na strony www to niekończący się projekt, który musi stale się rozwijać i reagować na zachodzące w preferencjach użytkowników zmiany. Chcąc dysponować dobrym i wartościowym contentem musimy założyć, że to zadanie, które wymaga stałego nakładu pracy i monitoringu.

Tworząc od wielu lat różnorodne treści na serwisy internetowe Klientów – zdobywamy wiedzę o tym, co się sprawdza mniej lub bardziej. Widzimy jakie treści dominują w statystykach, które angażują, a które przekładają się na pożądane konwersje. Redagujemy treści w taki sposób, aby sprostały wszystkim monitorom, na których będą wyświetlane. Dobry content pomaga również w pozycjonowaniu.
Coraz częściej utwierdzamy się w przekonaniu, że „mniej znaczy więcej”, szczególnie w komunikacji on-line. Ta maksyma powinna towarzyszyć wszystkim twórcom contentu dedykowanego na strony internetowe. Samo przeredagowanie dotychczasowych opisów nie wystarczy, jeśli dbamy o wzrost widoczności strony w wyszukiwarkach. Informacje powinny być krótkie i rzeczowe, z możliwością przechodzenia do pozostałych zasobów strony www. Świetnie jeśli są one urozmaicone, czyli wykorzystują zasoby video, zdjęcia oraz dobrze skonstruowane opisy.

Wśród naszych projektów są strony www Klientów, takich jak VEKA Polska, gdzie przy ścisłej współpracy z ekspertami firmy stworzyliśmy cały content merytoryczny i poradniczy: Poradnik VEKA 

Agnieszka Klepacka – Dyrektor Handlowy Cormedia

Zobacz także

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *