tel: + 48 22 401 25 33    e-mail: sprzedaz@cormedia.pl

Aktualności

Sty 21

Konkursy w Social Mediach

Organizowanie konkursów na profilach społecznościowych to niewątpliwie świetny sposób na zaangażowanie fanów do podejmowania aktywności. Przed nami staje więc pytanie: Czy zawsze warto organizować konkursy w mediach społecznościowych?

Oczywiście, że tak! Kto nie lubi konkursów…? Jednak należy wziąć pod uwagę to, że z ich organizacją wiąże się kilka ważnych zasad.

Kto powinien korzystać z organizowania konkursów?

Nie ma reguły kto może, a kto nie powinien organizować konkursów na swoim profilu w Social Mediach. Konkursy zawsze dobrze wyglądają i budują zaangażowanie fanów, na których zależy nam najbardziej. Każdy organizator powinien pamiętać o zasadach, których należy przestrzegać. Oficjalny regulamin konkursowy to klucz do sukcesu! Co powinno się w nim znaleźć?
• Szczegółowe informacje na temat organizatora
• Daty rozpoczęcia i zakończenia konkursu
• Informacja o tym, kto może wziąć udział w konkursie
• Zasady konkursu
• Opis nagród
• Informacja na temat ogłoszenia listy zwycięzców
• Unikaj loterii! Nie stosuj wyrażenia „losowanie” – podlega to ustawie o grach hazardowych!

Spadek zaangażowania? Konkurs to świetna opcja!

Nie potrzebujemy specjalnego powodu, aby zorganizować konkurs, chociaż specjalna okazja może ułatwić jego przygotowanie.
Kiedy warto organizować konkursy? Na pewno w momencie, gdy zauważamy spadek zaangażowania ze strony fanów na naszych profilach społecznościowych. Opcja konkursu w takim przypadku będzie idealna. Nie tylko zbudujemy zaangażowanie, ale prawdopodobieństwo, że dotrzemy do nowych użytkowników jest ogromne. Jak widać – same plusy. Oczywiście należy pamiętać również o promocji konkursu, bo jak inaczej odbiorcy mają się o nim dowiedzieć? Na szczęście mamy wiele możliwości na wypromowanie konkursu tak, aby dotarł do jak największej grupy osób.

A na koniec nagrody…

Nagrody konkursowe powinny być ściśle związane z marką. Dzięki gadżetom firmowym z brandingiem użytkownicy lepiej zapamiętają markę, a prawdopodobieństwo, że kiedyś wrócą jest ogromne! Nie warto kupować drogich nagród, ponieważ wtedy mamy świadomość, że użytkownik wziął udział w konkursie tylko i wyłącznie dla wartości nagrody. Należy zaznaczyć także, że nagroda o wartości do 100 zł nie wlicza się do dochodu tego, kto wygrywa, a więc nie jest opodatkowana.

Konkursy dla każdego!

Organizowanie konkursów jest świetną opcją dla każdego, kto chce zbudować lub wzmocnić zaangażowanie fanów na swoim profilu, a także dotrzeć do większej liczby odbiorców. Bądźcie kreatywni i wymyślajcie konkursy adekwatne do marek.

Autor: Karolina Wrzoskiewicz – specjalista Social Media

Zobacz także

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *